MHZ2-20D2-M9BSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D2-M9BSDPC
Key Features
  • 120 mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Equipped with a solid-state auto switch for reliable position detection.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector and 0.5m lead wire for easy installation.
  • 5Indicator light provides clear visual feedback for operational status.
Product Details
MHZ2-20D2-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 20 mm