MHZ2-20D1-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20D1-M9BWL
Key Features
  • 120 mm bore size for versatile industrial applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient bidirectional operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring.
  • 43m lead wire with DC24V compatibility for flexible installation.
  • 5Standard side-tapped mounting for quick and secure setup.
Product Details
MHZ2-20D1-M9BWL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 20 mm