MHZ2-20CN-M9BVL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20CN-M9BVL
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Single-acting, normally closed design for efficient and controlled movement.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and durability.
  • 43m lead wire with DC24V compatibility (DC10~28V) for flexible installation.
  • 5Narrow type basic design for compact and space-saving integration.
Product Details
MHZ2-20CN-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Narrow Type Basic Type
Bore Size
Bore Size 20 mm