MHZ2-20C-M9B
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-20C-M9B
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting, normally closed design for reliable and efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise control and monitoring.
  • 40.5m lead wire and DC24V compatibility for easy integration into systems.
  • 5Standard basic type design ensures compatibility with a wide range of setups.
Product Details
MHZ2-20C-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 20 mm