MHZ2-16D1-M9PM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-16D1-M9PM
Key Features
  • 116mm bore size ensures precise and reliable operation in various industrial applications.
  • 41-meter lead wire provides flexibility in installation and connectivity.
  • 5Compatible with DC voltages (5V, 12V, 24V) for seamless integration into diverse systems.
Product Details
MHZ2-16D1-M9PM
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 16 mm