MHZ2-10SN-M9PWMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10SN-M9PWMAPC
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Single-acting design (normally open) ensures reliable performance in various applications.
  • 3Narrow type basic body option for easy integration into tight setups.
  • 5Supports DC voltage (5V, 12V, 24V) with a 1m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
MHZ2-10SN-M9PWMAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Narrow Type Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm