MHZ2-10SN-M9PVM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-10SN-M9PVM
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting (normally open) design for reliable performance.
  • 3Solid-state auto switch with a 3-wire PNP configuration for enhanced control.
  • 4Includes a 1m lead wire and supports DC voltage from 4.5V to 28V.
  • 5Compact narrow type design, ideal for space-constrained applications.
Product Details
MHZ2-10SN-M9PVM
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Narrow Type Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm