MHZ2-10SN-M9NVM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-10SN-M9NVM
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting (normally open) design for reliable performance.
  • 3Solid-state auto switch with NPN output for enhanced durability.
  • 4Includes a 1m lead wire for easy installation and connectivity.
  • 5Compact narrow type design suitable for space-constrained applications.
Product Details
MHZ2-10SN-M9NVM
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Narrow Type Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm