MHZ2-10SN-M9BLS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10SN-M9BLS
Key Features
  • 110 mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design with normally open action for reliable performance.
  • 3Narrow type basic body option for compact installations.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 53m lead wire and DC24V compatibility for versatile applications.
Product Details
MHZ2-10SN-M9BLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Narrow Type Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm