MHZ2-10SM-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10SM-M9PSAPC
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design (normally open) for reliable performance.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4End boss type with axial M5 port for versatile mounting options.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V, ensuring wide application flexibility.
Product Details
MHZ2-10SM-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
End boss type Axial ported With M5 port
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm