MHZ2-10S-M9PWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10S-M9PWZ
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design (normally open) for reliable performance.
  • 32-color indicator solid-state auto switch with a 5m lead wire.
  • 4Compatible with DC voltages: 5V, 12V, 24V (DC4.5~28V).
  • 5Standard basic type with a durable and compact body design.
Product Details
MHZ2-10S-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm