MHZ2-10S-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10S-M9PWL
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design (normally open) for reliable performance.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for easy monitoring.
  • 43-wire PNP configuration with a 3m lead wire for flexible installation.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V (DC 4.5~28V) for versatile use.
Product Details
MHZ2-10S-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm