MHZ2-10S-M9NWVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10S-M9NWVSAPC
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient and straightforward functionality.
  • 4Versatile voltage compatibility (DC 4.5~28V) for flexible integration into various systems.
  • 5Durable and standard basic type design, suitable for a wide range of industrial applications.
Product Details
MHZ2-10S-M9NWVSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm