MHZ2-10S-M9BWM
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10S-M9BWM
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design (normally open) for reliable performance.
  • 32-color indicator with solid-state auto switch for easy monitoring.
  • 4Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile applications.
  • 5Includes 1m lead wire and grommet for convenient installation.
Product Details
MHZ2-10S-M9BWM
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Action
Single Acting (Normally Open)
Bore Size
Bore Size 10 mm