MHZ2-10SK-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10SK-M9PSAPC
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Single-acting design (normally open) for simplified control and reduced air consumption.
  • 4End boss type with axial porting and one-touch fitting for quick and secure connections.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 4.5~28V) ensures adaptability to various power supplies.
Product Details
MHZ2-10SK-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
End boss type Axial ported With Φ4 One-touch fitting
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm