MHZ2-10S3-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10S3-M9PWSAPC
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Single-acting (normally open) design for efficient and straightforward functionality.
  • 3Flat type fingers provide a secure grip and stability in various applications.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) ensures adaptability to different power sources.
Product Details
MHZ2-10S3-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 10 mm