MHZ2-10S2-M9PWV
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10S2-M9PWV
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design with normally open action for reliable performance.
  • 32-color indicator solid-state auto switch for easy monitoring.
  • 4Compatible with DC5V, 12V, and 24V (DC4.5~28V) for versatile use.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction for easy installation.
Product Details
MHZ2-10S2-M9PWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 10 mm