MHZ2-10S2-M9NWM
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10S2-M9NWM
Key Features
  • 110mm bore size for precise and compact applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient operation.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for reliable feedback.
  • 43-wire NPN configuration with a 1m lead wire for easy integration.
  • 5Supports DC voltage (5V, 12V, 24V) for versatile use in various systems.
Product Details
MHZ2-10S2-M9NWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 10 mm