MHZ2-10S1M-M9BM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-10S1M-M9BM
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design (normally open) for simplified control.
  • 3M5 port with end boss type for easy installation and connectivity.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback.
  • 5Compatible with DC24V (10~28V) for versatile power options.
Product Details
MHZ2-10S1M-M9BM
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
End boss type Axial ported With M5 port
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 10 mm