MHZ2-10DN2-M9BVLS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10DN2-M9BVLS
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design provides reliable performance in both extending and retracting strokes.
  • 3Narrow type through-holes in opening/closing direction for enhanced flexibility in mounting.
Product Details
MHZ2-10DN2-M9BVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Narrow Type Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 10 mm