MHZ2-10D-M9PWVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D-M9PWVSAPC
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Double-acting mechanism ensures reliable bidirectional movement.
  • 3Pre-wired auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 4Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for seamless integration.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) for flexible application use.
Product Details
MHZ2-10D-M9PWVSAPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm