MHZ2-10D-M9PVMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D-M9PVMAPC
Key Features
  • 110 mm bore size ensures compact and efficient operation in tight spaces.
  • 2Double-acting mechanism provides reliable and consistent performance.
  • 4Indicator light enhances visibility and monitoring of cylinder status.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options for various applications.
Product Details
MHZ2-10D-M9PVMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 10 mm