MHZ2-10D-M9NWVZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D-M9NWVZ
Key Features
  • 110 mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and feedback.
  • 45-meter lead wire with DC voltage compatibility (4.5~28V) for versatile installation.
  • 5Durable construction with standard basic type body for long-lasting performance.
Product Details
MHZ2-10D-M9NWVZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 10 mm