MHZ2-10D-M9BL-X5
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D-M9BL-X5
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Double-acting mechanism ensures reliable performance in both directions.
  • 3Fluororubber seal enhances durability and resistance to harsh environments.
  • 4Solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy installation and connectivity.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power supply options.
Product Details
MHZ2-10D-M9BL-X5
Made To Order
Fluororubber Seal
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Basic Type
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 10 mm