MHZ2-10D-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D-M9BAL
Key Features
  • 110 mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Double-acting design ensures reliable performance in both directions.
  • 3Water-resistant auto switch with a 2-color indicator for enhanced visibility and durability.
  • 4Solid-state auto switch with a 3-meter lead wire for easy installation.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power options.
Product Details
MHZ2-10D-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Basic Type
Bore Size
Bore Size 10 mm