MHZ2-10D3-M9NWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D3-M9NWSAPC
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Double-acting mechanism ensures reliable performance in both directions.
  • 3Flat type fingers provide a secure grip for various applications.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 5Pre-wired connector (M8-3 pin) with a 0.5m lead wire for quick installation.
Product Details
MHZ2-10D3-M9NWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 10 mm