MHZ2-10D3-M9NVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D3-M9NVSAPC
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Flat type fingers provide a secure and stable grip for various applications.
  • 4Solid state auto switch with pre-wired connector ensures reliable and easy installation.
Product Details
MHZ2-10D3-M9NVSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 10 mm