MHZ2-10D3-M9BVL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D3-M9BVL
Key Features
  • 110 mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Flat-type fingers provide a secure and stable grip for various applications.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light ensures reliable performance and easy monitoring.
  • 53m lead wire with DC24V compatibility offers flexibility and ease of installation.
Product Details
MHZ2-10D3-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 10 mm