MHZ2-10D3-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D3-M9BSAPC
Key Features
  • 110 mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Flat type fingers provide a secure grip for various applications.
  • 5Includes indicator light and operates on DC24V (DC10~28V) for versatile use.
Product Details
MHZ2-10D3-M9BSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Flat Type Fingers
Bore Size
Bore Size 10 mm