MHZ2-10D2-M9PZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D2-M9PZ
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design ensures reliable performance in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 45m lead wire provides flexibility in installation and connectivity.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction for versatile mounting options.
Product Details
MHZ2-10D2-M9PZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 10 mm