MHZ2-10D2-M9PVSBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D2-M9PVSBPC
Key Features
  • 110mm bore size ensures compact and efficient operation in tight spaces.
  • 2Double-acting design provides reliable and consistent performance in both directions.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch (M9PVSBPC) simplifies installation and reduces setup time.
  • 4Indicator light and 3-wire (PNP) configuration enhance usability and monitoring.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC4.5~28V) ensures adaptability to various power systems.
Product Details
MHZ2-10D2-M9PVSBPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 10 mm