MHZ2-10D2-M9PVL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D2-M9PVL
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Double-acting mechanism allows for controlled movement in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output ensures accurate position detection.
  • 43m lead wire provides flexibility in installation and setup.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V, offering versatile power options.
Product Details
MHZ2-10D2-M9PVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 10 mm