MHZ2-10D2-M9NWV
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D2-M9NWV
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Double-acting design ensures reliable performance in both directions.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for accurate feedback.
  • 43-wire NPN configuration with a 0.5m lead wire for easy integration.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) for diverse applications.
Product Details
MHZ2-10D2-M9NWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 10 mm