MHZ2-10D2-M9NW
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D2-M9NW
Key Features
  • 110mm bore size ensures optimal performance for compact automation systems.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient bidirectional operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 4Compatible with DC voltages (5V, 12V, 24V) for versatile application use.
  • 5Standard side through-holes in opening/closing direction for easy installation.
Product Details
MHZ2-10D2-M9NW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 10 mm