MHZ2-10D2-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D2-M9BL
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Double-acting mechanism allows for controlled movement in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light enhances operational efficiency.
  • 43-meter lead wire provides flexibility in installation and setup.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power supply options.
Product Details
MHZ2-10D2-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Through-holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 10 mm