MHZ2-10D1-M9PW
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-10D1-M9PW
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for reliable feedback.
  • 43-wire PNP configuration with a 0.5m lead wire for easy integration.
  • 5Supports multiple voltage options (DC5V, 12V, 24V) for versatile applications.
Product Details
MHZ2-10D1-M9PW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Position/Option
Standard Side Tapped Mounting
Bore Size
Bore Size 10 mm