MHF2-20DR-M9PWZ-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20DR-M9PWZ-X83A2
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Side piping type (R) allows for flexible installation in compact spaces.
  • 32-color indicator auto switch (M9PWZ) with a 5m lead wire for easy integration and monitoring.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning (X83A2) for precise control and customization.
Product Details
MHF2-20DR-M9PWZ-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Side Piping Type
Stroke
Short Stroke
Bore Size
Bore Size 20 mm