MHF2-20DR-M9PWVL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20DR-M9PWVL
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Side piping type (R) allows for flexible installation in compact spaces.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state design for reliable operation.
  • 43-wire PNP output with a 3m lead wire for easy integration into control systems.
  • 5Supports multiple DC voltages (5V, 12V, 24V) for versatile compatibility.
Product Details
MHF2-20DR-M9PWVL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm