MHF2-20DR-M9NL-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20DR-M9NL-X83A1
Key Features
  • 120mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 3Solid-state auto switch (M9NL) with indicator light and 3-wire (NPN) configuration.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced control.
  • 5Short stroke design ideal for compact applications.
Product Details
MHF2-20DR-M9NL-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm