MHF2-20DR-M9BWL-X83B2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20DR-M9BWL-X83B2
Key Features
  • 120mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 32-color indicator with solid-state auto switch for clear status monitoring.
  • 43m lead wire with DC24V (DC10~28V) compatibility for versatile use.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced control and customization.
Product Details
MHF2-20DR-M9BWL-X83B2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Opening Position Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm