MHF2-20DR-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20DR-M9BSAPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Side piping type (R) allows for flexible installation in tight spaces.
  • 3Solid state auto switch with M8-3 pin connector ensures reliable operation.
  • 4Pre-wired with a 0.5m lead wire and DC24V compatibility for easy integration.
  • 5Includes indicator light for real-time monitoring of cylinder status.
Product Details
MHF2-20DR-M9BSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 20 mm