MHF2-20D-M9PWM-X4
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9PWM-X4
Key Features
  • 120mm bore size for versatile industrial applications.
  • 2Heat-resistant design withstands temperatures up to 100°C.
  • 32-color solid-state auto switch with a 1m lead wire for easy installation.
  • 4Axial piping type for efficient and compact system integration.
  • 5Short stroke design ensures precise and reliable operation.
Product Details
MHF2-20D-M9PWM-X4
Made To Order
Heat Resistance (100沙C)
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Bore Size
Bore Size 20 mm