MHF2-20D-M9PSAPC-X79A
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9PSAPC-X79A
Key Features
  • 120mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design for compact and space-saving applications.
  • 3Axial piping type for easy installation and maintenance.
  • 4Solid-state auto switch with M8-3 pin pre-wired connector and indicator light.
  • 5Food-grade grease (X79A) ensures safety and compliance in food processing environments.
Product Details
MHF2-20D-M9PSAPC-X79A
Made To Order
Grease For Food Processing Machines
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm