MHF2-20D-M9NZ-X83B2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9NZ-X83B2
Key Features
  • 120mm bore size ensures robust performance in various industrial applications.
  • 2Short stroke design allows for compact installation and efficient operation.
  • 3Axial piping type simplifies maintenance and enhances system integration.
  • 4Solid state auto switch with indicator light ensures reliable and precise operation.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning offers flexibility and precision in control.
Product Details
MHF2-20D-M9NZ-X83B2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Opening Position Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm