MHF2-20D-M9NWVSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9NWVSDPC
Key Features
  • 120mm bore size for precise and reliable operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 3Axial piping type for easy and efficient installation.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for enhanced visibility and durability.
  • 5Pre-wired M12-4 pin connector with a 0.5m lead wire for quick setup and connectivity.
Product Details
MHF2-20D-M9NWVSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm