MHF2-20D-M9NWL-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9NWL-X83A2
Key Features
  • 120mm bore size for robust performance in various industrial applications.
  • 2Short stroke design ensures compact and efficient operation.
  • 3Axial piping type for easy installation and maintenance.
  • 42-color indicator auto switch with solid-state technology for reliable feedback.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for precise control and customization.
Product Details
MHF2-20D-M9NWL-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm