MHF2-20D-M9BZ-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9BZ-X83A1
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Short stroke design allows for compact and efficient operation in tight spaces.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light ensures reliable and precise positioning.
  • 4Axial piping type simplifies installation and reduces maintenance efforts.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced customization and control.
Product Details
MHF2-20D-M9BZ-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm