MHF2-20D-M9B-X79
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9B-X79
Key Features
  • 120mm bore size for precise and reliable operation in various applications.
  • 2Short stroke design ensures compact and efficient performance.
  • 3Axial piping type for easy installation and space-saving configurations.
  • 4M9B solid-state auto switch with indicator light for accurate position detection.
Product Details
MHF2-20D-M9B-X79
Made To Order
Grease For Food Processing Machines/Fluorine Grease
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm