MHF2-20D-M9BWV-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9BWV-X83A1
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for various industrial applications.
  • 2Short stroke design allows for compact and efficient operation in tight spaces.
  • 3Axial piping type simplifies installation and maintenance processes.
Product Details
MHF2-20D-M9BWV-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm