MHF2-20D-M9BWSDPC-X83C1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D-M9BWSDPC-X83C1
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Short stroke design allows for compact installation in tight spaces.
  • 3Axial piping type simplifies connection and reduces setup time.
  • 42-color indicator auto switch with pre-wired connector for easy integration and monitoring.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for precise control and customization.
Product Details
MHF2-20D-M9BWSDPC-X83C1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Closing Position Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm